KVKK ve Bilgi Güvenliği


Eskinet olarak önceliklerimizden birisi de kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamaktır. Kişisel verilerin korunması ve güvenliğine ilişkin tüm yasal düzenleme ve kanunlara uygun davranmak en önemli kuralımızdır.

 

Veri Gizliliğini Korumaya İlişkin Taahhüdümüz

Kişisel verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini korumak bizim için çok önemlidir. Bu nedenle faaliyetlerimizi gerçekleştirirken elde etmiş olduğumuz üçüncü taraf bilgileri bizim için tamamen özel bilgi kapsamında değerlendirilir. Aşağıda özetlenen bilgi güvenliği ve gizlilik politikamız, bu bilgileri nasıl ve ne amaçla kullandığımızı belirtmektedir.

 

Kişisel Bilgiler

Gönüllü olarak bize vermeyi tercih etmediğiniz sürece (örn. kayıt, anket, bilgi istek formları vs. yoluyla) web sitelerimiz aracılığıyla sizin rızanız olmadan kişisel verilerinizin korunması için uygulanabilen kanun ve düzenlemelerce müsaade edilenler dışında, Eskinet sizin hakkınızda herhangi bir kişisel veri (örn. adınız, adresiniz, telefon numaranız veya e-posta adresiniz gibi) toplamaz ve yayınlamaz.

 

Kullanım Amacı

Kişisel verilerinizi bize verdiğiniz zaman bu verileri genelde sorularınızı yanıtlamak, siparişinizi işleme almak veya belirli bilgilere veya tekliflere erişiminizi sağlamak amacıyla kullanırız. Ayrıca, sizinle olan müşteri ilişkimizi desteklemek için, iş gereksinimlerinizi daha iyi anlamak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için kişisel verileri saklayabilir, işleyebilir, dünya çapındaki iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz. Kuruluşumuz (veya bizim adımıza üçüncü bir taraf), müşterilerimizin gereksinimlerini daha iyi anlamak amacıyla internet anketleri yapmak veya iş gereksinimlerinize destek olarak bir Eskinet teklifi hakkında sizinle iletişim kurmak için kişisel verilerinizi kullanabilir.

 

İletişim veya Bilgilerin Kullanımı 

Web sitemize erişmek için telekomünikasyon hizmetlerini kullanımınızla ilgili olarak, iletişim verileriniz (örn. IP adresi) veya verilerin kullanımı (örneğin, her erişim başlangıcı, bitimi süresi ve kapsamı ile eriştiğiniz iletişim hizmetleri hakkında bilgiler) teknik olarak üretilir ve makul olarak kişisel verilerinizle ilişkilendirilebilir. Zorlayıcı bir gereklilik olduğunda, iletişim bilgilerinizin veya kullanım verilerinin toplanması, işlenmesi ve kullanımı ortaya çıkacaktır ve uygulanabilir veri gizliliği koruması yasal çerçevesine göre işlem yapılacaktır.

 

Otomatik Olarak Toplanan Kişisel Olmayan Veriler

Web sitelerimize eriştiğiniz zaman, kişisel olmayan verileri (örneğin, kullanılan İnternet tarayıcısı ve işletim sisteminin türü, geldiğiniz web sitesinin alan adı, ziyaret sayısı, sitede harcanan ortalama süre, görüntülenen sayfalar) otomatik olarak toplayabiliriz. Web sitelerimizin çekiciliğini izlemek ve performansını ya da içeriğini geliştirmek amacıyla bu verileri kullanabilir ve dünya çapındaki iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz.

 

Çocuklar

Eskinet, yürürlükteki kanunlar gerektirdiği takdirde, önceden ebeveynlerinden izin almaları konusunda ısrar etmeden çocuklardan kişisel bilgileri kasıtlı olarak toplamaz. Bir çocukla ilgili kişisel verileri, kanunlar izin verdiği müddetçe, yerel yasa ve yönetmeliklere uygun olarak ebeveyn iznini talep etmek veya bir çocuğu korumak için kullanacak ya da açıklayacaktır.

 

Güvenlik

Eskinet, kazara veya yasa dışı imha, kayıp veya değişiklik ve yetkisiz açıklama ya da erişime karşı kişisel verilerinizi korumak için, teknik ve yapısal güvenlik önlemleri kullanmaktadır. Yasalara ve dünya standartlarına uygun olarak kurulmuş KYS (Kalite Yönetim Sistemi) ve BGYS (Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) ile RYS (Risk Yönetimi Sistemi) ‘miz ile verilerin güvenliğine ilişkin hem organizasyonel, hem yapısal hem de teknik içerikli tedbirlerimiz azami ölçüde sağlanmıştır.

 

İnsan Faktörü ve Üçüncü Şahıslar

Eskinet, gönüllü olarak bize vermiş olduğunuz verileri depolarken, yedeklerken, taşırken ve kullanırken yukarıda bahsi geçen güvenlik tedbirlerine ek olarak iç çalışanları, ziyaret amacı ile gelen üçüncü şahıslar, iş yapmak amacı ile gelen üçüncü şahıslara karşı, yetkisiz erişimleri önlemek amacı ile fiziki tedbirler de almıştır. (Örn; temiz ekran, temiz bilgisayar ve temiz masa politikası gibi)

 

Bilgilerin İmhası

Eskinet olarak bize gönüllü olarak vermiş olsanız dahi size ait bilgileri talep etmeniz halinde imha ederek yok edecektir. Fakat bu süreç içerisinde yukarıda açıklanmış olduğu çerçeve içerisinde üçüncü şahıslar ile paylaşılmış olan bilgilerin imhası sorumluluğumuz altında değildir.